La data de 15 aprilie a avut loc inaugurarea proiectului „Școala noastră Eco”, parteneri: Primăria mun.Chișinău, DGETS, Agenția de Cooperare Internațională a Germaniei (GIZ), Ministerul Federal pentru Cooperare Economică și dezvoltare a Germaniei și Agenția Elveției pentru Dezvoltare și Cooperare (SDC).
Am avut o deosebită plăcere să-i avem în ospeție pe reprezentanții DGETS: dna Corina Zavtoni, Aliona Delinschi și Adrian Odobescu.
Timpul frumos, dispoziția bună și activitățile desfășurate au contribuit la crearea unei sărbători deosebite. Elevii au participat la o cursă de ciclism, au cântat și au dansat, au pictat și au discutat în contextul zilei cunoștințelor ecologice, iar copiii de la grădiniță s-au deghizat în personajele preferate, care au transmis mesaje eco și au avut o cursă cu trotinete.
Aducem sincere mulțumiri pentru implicare în organizarea și desfășurarea evenimentului coordonatorului de proiect dnei Diana Botea, cadrelor didactice, elevilor și părinților.
O școală bună o facem împreună!









